Nowoczesna Medycyna Naturalna Katowice


INFORMACJE NA TEMAT USŁUG I PRODUKTÓW DOSTĘPNE POD TELEFONEM TEL: 601 666 480

Warning: Use of undefined constant fontcontroller - assumed 'fontcontroller' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/slidingdoor11/page.php on line 7

BRAHIMI-GOTU COLA wzmacniacz mózgu i umysłu
Nazwa łacińska: Bacopa monnieri, Hydrocotyle asiatica,
Herpesites monnieria
Nazwy angielskie: Thyme-Leaveda Gratiola
Nazwa hinduska/sanskryt: Brahmi
Brahmi- wzmacniacz mózgu i umysłu

Brahmi (Bacopa monnieri)
jest klasycznym środkiem ziołowym działającym na mózg i nerwy obwodowe i zaliczana jest do ziół, które poprawiają zarówno psychikę, jak i funkcjonowanie mózgu zwiększając jego możliwości intelektualne. Słowo „Brahmi” pochodzi z Sanskrytu i oznacza w tym języku „Bogini Najwyższej Mądrości”.

Zioło to od stuleci pomaga w peregrynacjach duchowych człowieka, pozwala na „odnajdywanie poszukiwanej mądrości”. Pierwsze wzmianki o nim pochodzą sprzed 3 tys. lat. Uznawane jest za jeden z najbardziej oryginalnych ziół indyjskich. Polepsza jasność umysłu i wspomaga mechanizmy relaksujące centralny układ nerwowy. Brahmi uważane jest za najważniejszy lek ziołowy mający odmładzający wpływ na komórki nerwowe, dlatego w Ajurwedzie odgrywa olbrzymią rolę we wspomaganiu degeneracyjnych chorób mózgu u osób w podeszłym wieku. Wiele badań wykazało, że Brahmi polepsza działanie białek i zwiększa ich syntezę szczególnie w komórkach mózgowych. W efekcie tego działnia zwiększa się inteligencja, witalność, pamięć a zwalniają się procesy starzenia. Oprócz zwiększania inteligencji i funkcji poznawczych Brahmi ma także działanie sedatywne (uspokajające). To sprawia, że jest wyjątkowo użyteczne w stresującej pracy, w której konieczna jest umiejętność koncentracji i podejmowania decyzji w warunkach stresowych. Wielu ludzi ma wystarczającą inteligencję pozwalającą na realizowanie postawionych im zadań, ale brakuje im opanowania i pewności siebie. Brahmi pomaga przezwyciężyć i te problemy. Dodatkowo znosi napięcie i roztargnienie, które może powodować wzmożoną nerwowość.Jest idealne dla studentów i pracowników, którzy mają powyższe problemy. Jako środek działający na układ nerwowy Brahmi jest stosowane także w przypadku wylewów do mózgu, nerwowych załamań czy przemęczeń oraz chorób przebiegających z zaburzeniami uwagi.

DAWKOWANIE

Zażywamy 2 kapsułki dwa razy dziennie przed posiłkiem. Stosować kilka tygodni dla osiągnięcia pożądanego efektu terapeutycznego. Stosowanie naturalnych leków daje stopniowy, ale długotrwały efekt terapeutyczny.

DZIAŁANIE

Brahmi jest lekiem tonizującym układ nerwowy i zwiększa możliwości uczenia się i zwiększa wydolność intelektualną.

WSKAZANIA

– zaburzenia zachowania;- zaburzenia pamięci .

BADANIA KLINICZNE

Opublikowane badania kliniczne potwierdzają dobre efekty stosowania tego środka w chorobach psychicznych np.

w nerwicach lękowych, przy zaburzeniach pamięci, w odbudowie funkcji mentalnych u dzieci, w polepszeniu funkcji poznawczych u osób z wylewem krwi do mózgu, u dzieci cierpiących na ADHD ( zaburzenia uwagi i nadaktywność ruchowa dzieci ) oraz w padaczkach. FAQ (często zadawane pytania)

Kto może zażywać Brahmi?

Ponieważ jest naturalnym lekiem ziołowym działającym łagodnie i nieagresywnie mogą go zażywać praktycznie wszyscy niezależnie od wieku i płci. Może być brany w przypadkach ADHD ( zaburzenia uwagi i nadaktywność ruchowa dzieci) i chorobach z zaburzeniami pamięci – jego efektywność w tych przypadkach jest potwierdzona badaniami klinicznymi.

Czy Brahmi uzależnia?

Środek ten nie zawiera żadnych składników powodujących uzależnienie.Można go stosować bezpiecznie przez długi okres bez obawy o uzależnienie.

Jak działa na organizm?

Brahmi ma działanie uspokajające szczególnie jeśli stosowane jest w przypadkach nadaktywności ruchowej, zaburzeniach uwagi oraz stanach lękowych. Co więcej, poprawia sprawność intelektualną, jasność umysłu i zdolność koncentracji.Jest szczególnie skuteczne w poprawie pamięci i zdolności uczenia się osób starszych.

Jak długo trzeba zażywać Brahmi aby były efekty terapeutyczne?

Leki na bazie roślin zapewniają stopniowe i długotrwałe efekty. Brahmi zwykle trzeba stosować przez 3-4 tygodnie lub dłużej aby osiągnąć pełne efekty. Oczywiście jest to zmienne indywidualnie, a także zależy od rodzaju schorzenia.

Brahmi jest środkiem wzmacniającym i dlatego przed kuracją trzeba zrobić oczyszczenie organizmu innymi ziołami od 4 do 6 tygodni.

Zioło jest dostępne w formie proszku i wyciągu w kapsułkach.


nowoczesna medycyna naturalna
REJESTRACJA TYLKO TELEFONICZNA:
tu słońce
Centrum Odnowy Ciała i Duszy "Tu Słońce"
ADRES- ul. Pułaskiego 20 - Katowice
Tel. 32 255 53 42
Kom. 601 666 480
601 666 881

ZAPRASZAMY| Ashires |  Tu Słońce| Sodo Ubezpieczenia | Google|