Nowoczesna Medycyna Naturalna Katowice


INFORMACJE NA TEMAT USŁUG I PRODUKTÓW DOSTĘPNE POD TELEFONEM TEL: 601 666 480

Warning: Use of undefined constant fontcontroller - assumed 'fontcontroller' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/slidingdoor11/page.php on line 7

Arjuna


Nazwa łacińska: Terminalia arjunaNazwa sanskrycka/indyjska: Arjuna

Arjuna

Zioło stosowane w Ajurvedzie jeszcze przed n.e. Ma wyjątkowe właściwości osłaniające i wzmacniające serce.

Ostatnie badania naukowe wykazały, że zawiera specyficzne, aktywne substancje zwane glikozydami trójterpiny takie jak: arjunetozydy I, II, II, IV, arjunina i arjunetyna. Kora jej jest bogata w saponiny, naturalne antyoksydanty (przeciwutleniacze takie jak: flawonoidy arjunoniny, ajrunolon, leteilina ), kwas galusowy, oligomeryczna proantocyanidyna, fitosterol, oraz bogata jest w minerały takie jak wapń, cynk, magnez i miedź.

Regularne zażywanie Arjuna polepsza wydolność serca, zwiększa jego siłę skurczu, obniża poziom frakcji cholesterolu LDL.

Kora drzewa Arjuny jest bogata w Q-10, który jest powszechnie zalecany przez kardiologów i stosowany jako osłona serca przed chorobą wieńcową. Duża dawka Q-10 zapobiega zawałom serca. Łagodzi także skutki marskości wątroby. Ma również własności obniżania podniesionego ciśnienia krwi i redukuje częstoskurcz. Uważany jest za czynnik ochraniający układ krążenia i ma właściwości regulacji gospodarki lipidowej.

DAWKOWANIE

Zażywamy 2 kapsułki dwa razy dziennie przed posiłkami. Stosować kilka tygodni lub dłużej dla osiągnięcia pożądanego efektu. Stosowanie produktów naturalnych daje stopniowy ale długotrwały efekt terapeutyczny.

DZIAŁANIE

Osłania serce przed efektami stresu,ma właściwości diuretyczne (moczopędne), łagodzi skutki marskości wątroby,

zmniejsza poziom cholesterolu w osoczu poprzez zwiększenie metabolizmu frakcji LDL w wątrobie,

obniża nadmiernie wysokie ciśnienie krwi, osłania serce poprzez obniżanie podniesionego ciśnienia krwi i obniżania poziomu cholesterolu.

Terminalia arjuna może obniżyć poziom cholesterolu nawet o 64%. Zaledwie po 30 dniach stosowania poziom frakcji LDL spada średnio o 25,6%. Badania na zwierzętach wykazały, że po 60 dniach u osobników z wyjątkowo wysokim poziomem LDL jego poziom spadł z 493 do 162 – to daje wynik spadku o 64%. Ponadto frakcja cholesterolu HDL („dobry” cholesterol ) jednocześnie wzrasta.

Terminalia arjuna lepiej niż nitrogliceryna łagodzi zaostrzenia choroby wieńcowej. Ponad 6,2 milionów Amerykanów cierpi na chorobę wieńcową i większość z nich zażywa nitroglicerynę. Ale problemem jest to, że do nitrogliceryny organizm przystosowuje się i jej skuteczność maleje z czasem. Badacze zdecydowali się przetestować Arjunę i stosować ją zamiast nitrogliceryny. W każdym badaniu Arjuna była lpsza od nitrogliceryny. Jedno z badań wykazało, że zmniejszyła epizody zaostrzeń choroby wieńcowej o połowę, bez żadnych niepożądanych efektów.

Zostało także udowodnione, że Terminalia arjuna przeciwdziała sztywnieniu tętnic w przebiegu miażdżycy.

I najbardziej sensacyjna wiadomość: większość lekarzy europejskich nie wie o tym, że Arjuna jest stosowana w Indiach jako lek ziołowy od 2700 lat, a więc prawie przez trzy tysiąclecia!

BADANIA KLINICZNE

Lekarze z Jaipur ( Indie ) przebadali skuteczność wyciągu z kory Terminalia arjuna u osób cierpiących na schorzenia serca w porównaniu z efektami leczenia witaminą E (Publikacja w The Journal of the Association of Physicians of India, nr 49 z 2001, str.231-5). W czasie jednego miesiąca przebadano 105 pacjentów z chorobą wieńcową, z których żaden nie zażywał leków obniżających cholesterol. Badano wyjściowy poziom cholesterolu całkowitego, HDL, LDL, trójglicerydów i peroksydazy lipidowej. Badanych podzielono na trzy grupy: pierwsza otrzymywała placebo, druga 400 IU witaminy E dziennie, a trzecia 500mg drobno zmielonej kory Arjuna. Nie wykryto znaczących zmian w grupie z placebo i wit.E w poziomach cholesterolu, HDL, LDL i trójglicerydach. Natomiast w trzeciej grupie otrzymującej Arjuna cholesterol całkowity i frakcja LDL były znacząco obniżone. Peroksydaza lipidowa była istotnie obniżona w grupie z wit.E. Badacze z Centrum Badawczego i Monilek Hospital jednoznacznie wykazali, że sproszkowana kora Terminal arjuna obniża znacząco poziom cholesterolu.

Terminalia arjuna jest dostępna w formie wiórek,proszku i wyciągu w kapsułkach.


nowoczesna medycyna naturalna
REJESTRACJA TYLKO TELEFONICZNA:
tu słońce
Centrum Odnowy Ciała i Duszy "Tu Słońce"
ADRES- ul. Pułaskiego 20 - Katowice
Tel. 32 255 53 42
Kom. 601 666 480
601 666 881

ZAPRASZAMY| Ashires |  Tu Słońce| Sodo Ubezpieczenia | Google|