Nowoczesna Medycyna Naturalna Katowice


INFORMACJE NA TEMAT USŁUG I PRODUKTÓW DOSTĘPNE POD TELEFONEM TEL: 601 666 480

Warning: Use of undefined constant fontcontroller - assumed 'fontcontroller' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/slidingdoor11/page.php on line 7

Ashwagandha

Nazwa sanskrycka/indyjska: Ashwagandha
Nazwa łacińska: Withania somnifera
Pochodzenie: Azja

Ashwagandha

Korzenie Ashwagandhy zwane są także” indyjskim żenszeniem”
.Są jednym z najbardziej znanych ziół stosowanych w Ajurwedzie.
Wielu badaczy porównuje Ashwagandhę z chińskim żeńszeniem, ale najnowsze badania wskazują na wyższość Ashwagandhy. Lekarze Ajurwedy określają Ashwagandhę stabilizatorem nastroju. Poprawia także funkcjonowanie układu immunologicznego. Zwana jest także „Winter Cherry” (Zimowa wiśnia) bo podnosi wydolność organizmu na wysiłek fizyczny oraz zdolność adaptacji w różnego rodzaju stresach. Jest także jednym z najbardziej znanych ziół Ajurwedy o właściwościach odmładzających: zapewnia właściwe odżywianie tkanek, szczególnie ięśni i kości, podtrzymuje właściwe funkcjonowanie gruczołów wydzielania dokrewnego i układu rozrodczego.
Szeroko stosowana jest jako środek uspokajający, wyciszający i przynoszący zdrowy sen.
Ashwagandha ma działanie pozwalające zaadoptować organizm do czynników stresowych i utrzymać homeostazę. Minimalizuje rozregulowanie organizmu, które może prowadzić do chorób niezależnie od wywołującej je przyczyny: ubogiej diety, braku snu, fizycznego czy psychicznego obciążenia, substancji toksycznych w otoczeniu. Jest szczególnie skuteczna we wspomaganiu chorób związanych ze stresem takich jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, ogólne wycieńczenie itp. Ashwagandha jest wyjątkowym ziołem o szerokim antystresowym działaniu, pozwala na lepsze funkcjonowanie w warunkach codziennego napięcia.

DAWKOWANIE

Zażywamy 2 kapsułki dwa razy dziennie przed posiłkiem. Stosować kilka tygodni lub dłużej dla osiągnięcia pożądanego efektu. Stosowanie naturalnych leków daje stopniowy, ale długotrwały efekt terapeutyczny.

BADANIA KLINICZNE

Wykazano wpływ na układ immunologiczny. Właściwości immunomodulacyjne Ashwagandhy były badane w serii hematologicznych i serologicznych testów laboratoryjnych. Wciąg z korzenia Ashwagandhy ma znaczący wpływ na wzrost hemoglobiny, erytrocytów i białych krwinek.

Działanie potwierdzone w laboratoryjnych i klinicznych badaniach.
Dostępna literatura naukowa potwierdza skuteczność i bezpieczeństwo Ashwagandhy. Jest ona systematycznie badana przez zespoły z George Washington University School of Medicine and Health Science, National Institute of Mental Health i San Antonio Chochrane Center. Potwierdzono skuteczność działania anksjolitycznego (uspokajającego) i antydepresyjnego. Nie stwierdzono toksyczności Ashwagandhy.
Jedno z najbardziej obiecujących zastosowań Ashwagandhy to skuteczność w zastosowaniu u osób cierpiących na różnego rodzaju zaburzenia psychiczne.

W jednym z badań podano Ashwagandhę 30 pacjentom cierpiącym na nerwicę lękową. Podano 40 ml wyciągu dziennie w dwóch dawkach przez jeden miesiąc. Pod koniec miesiąca większość najbardziej przykrych objawów takich jak ataki lęku i fobie lękowe zniknęły. W badaniach amerykańskich psychiatrów Ashwagandha okazała się także użyteczna w przypadku choroby maniakalno-depresyjnej, psychozy alkoholowej i schizofrenii. Dzienna dawka wynosiła do 4 kapsułek i prowadzona przez 45-60 dni terapia dawała dobre rezultaty. Zdolność uczenia się i poprawa pamięci następowały po terapii Ashwagandhą (3 kapsułki), Gotu Kolą (2 kapsułki) i ingko Billoba (2 kapsułki).

Co to jest Ashwagandha?

Ashwagandha jest ziołem o szerokim antystresowym działaniu i jest skuteczna w przypadku chorób chronicznych, przemęczenia organizmu, impotencji, zaburzeń pamięci.

Kto może zażywać Ashwagandha?

Ponieważ działanie środków roślinnych jest stosunkowo łagodne mogą go zażywać praktycznie wszyscy niezależnie od wieku i płci.

Czy Ashwagandha uzależnia?
Nie zawiera żadnych składników powodujących uzależnienie. Można ją stosować bezpiecznie przez długi okres bez obawy o uzależnienie.

Czy są jakieś efekty uboczne, niepożądane przy stosowaniu Ashwagandha?
Nie znane są żadne poważne efekty niepożądane wynikające z zażywania Ashwagandhy.Jest specjalnie polecana dla młodych ludzi, jako substytut Żeńszenia, który może być dla nich zbyt stymulujący.Przeciwwskazaniem jest ciąża.

Jakie działania Ashwagandha wywiera na organizm człowieka?

Ashwagandha jest ziołem bogatym w żelazo i zwiększa poziom hemoglobiny we krwi. Owoce Ashwagandhy wzmacniają układ krążenia i polepszają dostępność substancji odżywczych do wnętrza komórek. W chińskiej medycynie stosowana jest do wzmacniania funkcji wątroby i nerek. Ashwagandha ma działanie odmładzające na prawie wszystkie tkanki organizmu, poprawia funkcjonowanie mózgu, wzmacnia układ nerwowy i reguluje sen. Poprawia pamięć, sprawność seksualną i hamuje siwienie włosów, wzmacnia system immunologiczny i reguluje układ hormonalny. Ponadto zwiększa wydolność fizyczną, koordynację psychomotoryczną i zmniejsa czas reakcji – z tego powodu chętnie stosowana jest przez sportowców.

Jakie są korzyści stosowania Ashwagandhy?

Ashwagandha zapewnia długotrwała poprawę w następujących stanach i chorobach:
– starzenie się organizmu
– anemia i wolny wzrost
– zapalenia stawów
– chroniczne przemęczenie
– problemy z pamięcią
– stres

Ashwagandha jest środkiem wzmacniającym i dlatego przed kuracją trzeba zrobić oczyszczenie organizmu innymi
ziołami od 4 do 6 tygodni.
Ashwagandha jest dostępna w formie proszku i wyciągu w kapsułkach.


nowoczesna medycyna naturalna
REJESTRACJA TYLKO TELEFONICZNA:
tu słońce
Centrum Odnowy Ciała i Duszy "Tu Słońce"
ADRES- ul. Pułaskiego 20 - Katowice
Tel. 32 255 53 42
Kom. 601 666 480
601 666 881

ZAPRASZAMY| Ashires |  Tu Słońce| Sodo Ubezpieczenia | Google|