Nowoczesna Medycyna Naturalna Katowice


INFORMACJE NA TEMAT USŁUG I PRODUKTÓW DOSTĘPNE POD TELEFONEM TEL: 601 666 480

Warning: Use of undefined constant fontcontroller - assumed 'fontcontroller' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/slidingdoor11/page.php on line 7

Indyjska żywica Guggulu- regulator otyłości i cholesterolu

Guggulu

zwany także Commiphora Mukul i Guggulipid jest bardzo skutecznym ziołem do zwalczania otyłości i regulowania poziomu cholesterolu. Jest dobrze znanym na całym świecie czynnikiem powodującym spalanie tkanki tłuszczowej a ostatnio jest szczególnie popularny w Ameryce, Japonii i Europie Zachodniej. Guggulu jest żywicą znaną także z efektu zwiększania liczby białych ciałek krwi i posiada silne właściwości antybakteryjne. Od dawna uznana jest jego skuteczność w obniżaniu poziomu cholesterolu i trójglicerydów przy jednoczesnym utrzymaniu lub polepszeniu stosunku frakcji HDL do LDL. Jest jednym z pierwszych tego typu odkrytym ziołem o szerokim spektrum działania posiadającym przy tym dużą skuteczność. Szerokie spektrum działania sprawia, że środek ten jest także skuteczny wzwalczaniu takich dolegliwości jak: przeziębienia oraz różnego rodzaju skórne, zębopochodne i oczne infekcje.

Guggulu jest jednym z najbardziej znanych ziołowych leków medycyny ajurwedyjskiej i posiada silne oczyszczające i odmładzające działanie. Współcześnie jest najczęściej stosowany w celu regulacji gospodarki lipidowej i z powodu jego immunomodulacyjnych właściwości. Zostało wykazane, że Guggulu może obniżyć poziom cholesterolu we krwi o 14-27%, a poziom trójglicerydów o 22-30%. Efekt Shuddha Guggulu na poziom cholesterolu jest porównywany do współczesnych leków syntetycznych, ale ponieważ jest to naturalny srodek roślinny jest od nich zdecydowanie lepszy i bezpieczniejszy. Shuddha Guggulu zwiększa metabolizm „złego” cholesterolu ( frakcja cholesterolu LDL) w wątrobie. Przy zażywaniu go od 4 do 12 tygodni poziom całkowitego cholesterolu może spaść, trójglicerydów także, a frakcja cholesterolu HDL („dobry” cholesterol) może wzrosnąć nawet o 16%. Jego działanie na obniżenie wagi oraz jako czynnik przyśpieszający spalanie tłuszczów jest dobrze zbadane i solidnie udokumentowane.

DZIAŁANIE

Obniża poziom cholesterolu całkowitego i trójglicerydów przy zachowaniu lub polepszeniu stosunku frakcji HDL do LDL. Obniża poziom trójglicerydów.

Rozluźnia mięśnie macicy co powoduje złagodzenie bólów menstruacyjnych.

Powoduje oczyszczenie krwi z toksyn.

DAWKOWANIE

Zażywamy 2 kapsułki dwa razy dziennie po posiłkach. Stosować kilka tygodni dla osiągnięcia pożądanego efektu terapeutycznego. Stosowanie naturalnych środków daje stopniowy, ale długotrwały efekt terapeutyczny.

Shuddha Guggulu może być zażywane praktycznie przez każdego niezależnie od wieku czy płci.

Shuddha Guggulu może być zażywane w celu:

– zwalczania otyłości;- obniżenia poziomu cholesterolu ;- polepszenia krążenia

– zwalczaniu bólów stawów w chorobie reumatycznej ;- gojenia czyraków ;

– zwalczania bólów menstruacyjnych, dermatoz, łuszczycy i różnego

rodzaju wysypek skórnych

BADANIA KLINICZNE

Badanie 12-sto tygodniowe wykazało, że 1500mg guggulipidu obniża średnio poziom cholesterolu w surowicy krwi o 22%, a trójglicerydów o 25% – u ludzi, którzy zażywali regularnie środek.

Inne badanie wykazało, że guggulipid ma najlepszy efekt u osób, które mają podwyższony poziom cholesterolu w przebiegu hiperlipoproteinemii typu IIb (podwyższony LDL, VLDL i trójglicerydy) i hiperlipoproteinemii typu IV (podwyższony VLDL i trójglicerydy).

Trzecie badanie przeprowadzone na 233 osobach z podwyższonym choresterolem lub trójglicerydami (lub jedno i drugie) wykazało, że guggulipid działa lepiej niż Clofibrate – syntetyczny, powszechnie stosowany lek na obniżenie poziomu cholesterolu. Dodatkowo obserwowany przy stosowaniu guggulipidu efekt podniesienia poziomu HDL („dobrego” cholesterolu) nie jest znany przy stosowaniu Clofibrate.

Co to jest Shuddha Guggulu?

Guggulu lub Commiphora Guggulu jest jednym z najstarszych i najbardziej znanych środków roślinnych medycyny ajurwedyjskiej. Posiada silne właściwości oczyszczające i odmładzające organizm. Szczególnie dobrze działa jako regulator gospodarki lipidowej i immunomodulator.

Kto może zażywać Shuddha Guggulu?

Ponieważ działanie leków roślinnych jest stosunkowo łagodne mogą go zażywać praktycznie wszyscy niezależnie od wieku i płci.

Czy Shuddha Guggulu uzależnia?

Shuddha Guggulu nie zawiera żadnych składników powodujących uzależnienie. Środek ten można stosować bezpiecznie przez długi okres bez obawy o uzależnienie.

Czy są jakieś efekty uboczne, nie pożądane przy stosowaniu Shuddha Guggulu?

Nieznane są żadne poważne efekty nieporządane wynikające z zażywania Shuddha Guggulu. Jest nietoksyczny i dobrze tolerowany. Jednakże długotrwałe zażywanie może powodować łagodne dolegliwości żołądkowe. Może stymulować tarczycę i macicę, tak więc należy go unikać przy nadczynności tarczycy i ciąży.

Czy Shuddha Guggulu może być brane razem z innymi lekami?

Nie jest polecane zażywanie Shuddha Guggulu z lekami obniżającymi poziom cholesterolu, jednakże interakcje pomiędzy tymi lekami nie były badane.

Jakie działania Shuddha Guggulu wywiera na organizm człowieka?

Shuddha Guggulu jest tradycyjnie używany w medycynie ajurwedyjskiej do przeciwdziałania otyłości, zaburzeń gospodarki lipidowej i chorób reumatycznych. Jest stosowany w miażdżycy naczyń i ma zdolność redukowania już istniejących płytek miażdżycowych w tętnicach. Shuddha Guggulu przyśpiesza metabolizm organizmu, poprawia funkcję tarczycy, zwiększa spalanie tłuszczów oraz produkcję ciepła. Shuddha Guggulu pomaga w obniżeniu cholesterolu i trójglicerydów. Wykazano, że może obniżyć całkowity cholesterol o 30% w ciągu 3 miesięcy. Jego regulacyjne właściwości poziomu cholesterolu są szczególnie ważne w obniżeniu frakcji LDL o 35% a podniesieniu frakcji HDL o 20% w ciągu 12 tygodni. Shuddha Guggulu obniża także lepkość p322?ytek krwi i zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca i zawałów.

Jakie są korzyści stosowania Shuddha Guggulu?

– obniża frakcję cholesterolu LDL, a podwyższa frakcję HDL, która jest korzystna dla organizmu;

– rozluźnia mięśniówkę macicy co pomaga znosić bolesne miesiączki;

– oczyszcza krew z substancji toksycznych, co powoduje przełomy terapeutyczne;

– zwiększa siłę skurczu mięśnia sercowego.

Jak długo trzeba zażywać Shuddha Guggulu aby były efekty terapeutyczne?

Środki na bazie roślin zapewniają stopniowe i długotrwałe efekty. Niektóre środki ziołowe stosowane są w ostrych schorzeniach i działają szybko, ale w przypadku Shuddha Guggulu zwykle trzeba stosowania przez 3-4 tygodnie lub dłużej aby osiągnąć pełne efekty. Oczywiście jest to zmienne indywidualnie, a także zależy od rodzaju schorzenia.

Shuddha Guggulu jest dostępne w formie proszku i wyciągu w kapsułkach.


nowoczesna medycyna naturalna
REJESTRACJA TYLKO TELEFONICZNA:
tu słońce
Centrum Odnowy Ciała i Duszy "Tu Słońce"
ADRES- ul. Pułaskiego 20 - Katowice
Tel. 32 255 53 42
Kom. 601 666 480
601 666 881

ZAPRASZAMY| Ashires |  Tu Słońce| Sodo Ubezpieczenia | Google|