Nowoczesna Medycyna Naturalna Katowice


INFORMACJE NA TEMAT USŁUG I PRODUKTÓW DOSTĘPNE POD TELEFONEM TEL: 601 666 480

Warning: Use of undefined constant fontcontroller - assumed 'fontcontroller' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/slidingdoor11/page.php on line 7

OLEJEK Z ROSA MOSQUETA

Rosa mosqueta- wygładzanie blizn i zmarszczek.

Rosehip, czyli olejek z Rosą mosquetą (Rosa rubiginosa, rosa canina) używany jest od stuleci w Płd. Ameryce z uwagi na jego właściwości nawilżające. Olejek w czystej postaci odświeża suchą i uszkodzoną skórę oraz poprawia w sposób naturalny jej elastyczność i jędrność.

Badania naukowe potwierdzają, że jest wysoce efektywny w przypadku przedwczesnego starzenia się, ponieważ wygładza drobne zmarszczki w bardzo krótkim czasie. Korzystnie wpływa na skórę zniekształconą przez:

– zabiegi chirurgiczne,

– niewielkie oparzenia,

– rozstępy,

– trądzik,

– działanie słońca.

Pomaga zredukować wzmożoną pigmentację i uniesienie tkanki bliznowej, przyspieszając odnowę zdrowej skóry i oddziałując gojąco na stare blizny.

Działanie:

Rosa mosqueta jest olejkiem pochodzącym z naturalnych nasion dzikiej róży, która rośnie w chłodnym, wilgotnym górskim regionie południowego Chile. Olejek ten wyciskany na zimno w celu zachowania składników odżywczych i jest w 100 % organiczny, co potwierdza Chilijskie Stowarzyszenie ds. Gleby. Rosa mosqueta w czystej postaci zawiera 75 % zasadniczych kwasów tłuszczowych: linolowego i linolenowego, które pomagają utrzymać zdrową skórę, a naturalna tretinoina, pochodna retinolu (wit. A) odnawia i odbudowuje skórę.

Jak stosujemy:

Olejek ten jest lekki, nie tłusty i szybko wchłaniany przez skórę. W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów należy dwa razy dziennie, przez 30 sekund delikatnie wcierać 3-4 krople olejku w uszkodzone miejsce na ciele. W postaci organicznej zaleca się stosowanie go nawet przy wrażliwej skórze.

Co o olejku Rosa mosqueta sądzi nauka?

Pierwsze badania zostały rozpoczęte w 1983 r. przez grupę naukowców z Wydziału Chemii i Farmakologii Uniwersytetu Concepcion w Chile. Miały one na celu ocenę wpływu olejku na proces regeneracji skóry. Podczas dwóch lat doświadczeń kuracji olejkiem poddano 180 pacjentów cierpiących zarówno na starzenie, jak i mających trwałe uszkodzenie skóry w postaci blizn pooparzeniowych, pooperacyjnych oraz powypadkowych. Wtedy to odkryto, że olejek inicjuje regenerację skóry i korzystnie wpływa na wygładzanie blizn i zmarszczek. Zahamowuje procesy przedwczsnego starzenia, a także pozwala skórze odzyskać utracony koloryt i właściwą tonizację.

W grudniu 1988 r. dr Bertha Pareja wraz z dr Horstem Kehlem opublikowała wyniki swych badań dotyczących działania olejku Rosa mosqueta. W pracy zatytułowanej „Identyfikacja oraz zastosowanie aktywnych składników zawartych w Rosa Aff. Rubiginosa” ustaliła, że:

1. u kobiet w wieku 25-30 lat przebywających przez 3 letnie miesiące nad morzem mających powierzchowne zmarszczki, brązowe plamy na powiekach oraz z intensywnie opaloną skórę, po 4-miesięcznej kuracji olejkiem znikają zmarszczki i plamy, a ich cera stawała się wygładzona i świeża.

2. u kobiet pomiędzy 45 a 68 rokiem życia, które przeszły jednostronną lub obustronną mastektomię smarowanie olejkiem pomogło usunąć ślady chirurgicznych cięć. Rosę mosquetę nakładano 2 razy dziennie przez 3 miesiące rano i wieczorem stosując przy tym delikatny masaż. Blizny stały się mniej widoczne, znikały zgrubienia, skóra nabrała elastyczności. Następowała popawa jej stanu pozwalająca na zabieg wszczepienia implantu czy operację plastyczną.

3. ordynator Oddziału Radiologii Chilijskich Sił Zbrojnych oraz onkolog w klinice Indiasa w Santiago, dr Hans Harbst stwierdził: „Pracuję z wieloma pacjentami mającymi blizny w wyniku przebytych operacji, dodatkowe promieniowanie powoduje zmiany wtórne na skórze takie jak stany zapalne i ciemnienie skóry. Stwarza to problemy natury estetycznej dla tych pacjentów, jednakże stosowanie olejku Rosa mosqueta przyspiesza regenerację i gojenie tychże zmian skórnych. U niektórych pacjentów osiągnęliśmy znaczne zmniejszenie napięcia skóry, a u innych rezultaty były wręcz zadziwiające. Stosowaliśmy olejek Rosa mosqueta na wszystkie rodzaje skóry oraz na blizny, aby zmniejszyć hiperpigmentację, blizny guzowate oraz rozluźnić tkanki włókniste. Wszystkie te zabiegi zaowocowały prawie całkowitym wygładzeniem blizn.

4. „Podczas badań przeprowadzonych na 90 pacjentach cierpiących w wyniku poparzeń, czteromiesięczne leczenie olejkiem Rosa mosqueta pozwoliło na osiągnięcie poprawy stanu skóry aż o 97 %.”

J. F. Oliwier, Czasopismo Fats & Oils, nr 25, grudzień 1996.

Dr Leonardo Rusowski, chirurg w szpitalu im. Enrique Deformesa w Santiago, Chile, a zarazem prezes Korporacji Pomocy Dzieciom z Poparzeniami, zajmujący się obecnie badaniem własności zdrowotnych olejku Rosa mosqueta, stwierdził, że:

– poprawia on wygląd i zdrowie skóry przez zwiększenie jej elastyczności,

– wygładza blizny oraz przywraca odpowiedni kolor w miejscach po bliznach.

Do dziś olejek Rosa mosqueta pomógł już powrócić do zdrowia tysiącom ofiar poparzeń i jest obecnie stosowany przez kilka zespołów chirurgów plastycznych w kuracji blizn.

Przeciwwskazania:

Nie jest zalecany dla cery tłustej i aktualnie dotkniętej trądzikiem oraz może pozostawiać plamy na ubraniu jak inne olejki.

(Eco Alliance limited:”Rosehip Oil, What is Rosehip Oil?, Rosehip oil – scientific studies”. Przedruk za zgodą autora).


nowoczesna medycyna naturalna
REJESTRACJA TYLKO TELEFONICZNA:
tu słońce
Centrum Odnowy Ciała i Duszy "Tu Słońce"
ADRES- ul. Pułaskiego 20 - Katowice
Tel. 32 255 53 42
Kom. 601 666 480
601 666 881

ZAPRASZAMY| Ashires |  Tu Słońce| Sodo Ubezpieczenia | Google|