nowoczesna medycyna naturalna

">

Kiedy Masaż?

W dzisiejszych czasach coraz bardziej widoczne jest, iż wielu ludzi, jeśli nie znacząca większość, boryka się z przeróżnymi problemami zdrowotnymi.
Nie zachowywanie higieny zdrowia (tak zwany zły tryb prowadzenia), nieodpowiednia, uboga w energię życiową dieta (smażone, pieczone, gotowane potrawy, mało surowych warzyw i owoców), przeciążenie poszczególnych narządów ciała i wiele jeszcze innych czynników powoduje, że jest z nami, z perspektywy fizycznej, coraz gorzej.Pierwszym sygnałem alarmowym organizmu, informującym o zaistniałej w nim nieprawidłowości, jest ból. W przypadku narządów wewnętrznych ból występuje przy napięciu, niedokrwieniu (np.ból głowy), niedotlenieniu, w czasie skurczu mięśni gładkich.

Dlatego nie należy ignorować bólu i zamiast zapychać się bezmyślnie kolejnym pudełkiem tabletek przeciwbólowych pójdźmy do specjalisty, lekarza, fizjoterapeuty. Skonsultujmy się chociażby z fachowcem, z placówki zajmującej się masażem leczniczym. On na pewno nam poradzi, któryś z zabiegów mogących przywrócić nam siły i przezwyciężyć ból. Im szybciej bowiem ten sygnał alarmowy wyłączymy, tymszybciej przywrócimy równowagę czynnościową, gdyż ból powoduje zaburzenie funkcji poszczególnych tkanek i narządów.

Wskazania do masażu mogą być bardzo różne. Niektórzy lekarze dzielą je na ogólne i na szczegółowe. Do pierwszej grupy należy kilka podstawowych wskazań: zalecenie lekarskie (a więc z polecenia kompetentnego pracownika medycznego), różnego rodzaju zaburzenia, depresje i nerwice, potrzeba odchudzenia się i poprawienia kondycji, a także, w przypadku problemów z kręgosłupem u dzieci (na przykład deformacji).
Natomiast szczegółowe grupy i podgrupy wskazań to już dziesiątki konkretnych dolegliwości zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych.

Wskazanie do masażu może być spowodowane problemami z narządem ruchu, skórą, układem krążenia, układem oddechowym, układem nerwowym i pokarmowo-wydalniczym. Wewnątrz tych wskazań wyróżnia się wspomniane konkretne dolegliwości i aby im przeciwdziałać, poleca się masaże w klinikach i salonach. Dolegliwości i schorzenia to w tym przypadku na przykład: wszelkiego rodzaju zwichnięcia, skręcenia, naciągnięcia mięśni, problemy z kręgosłupem, reumatyzm (wskazania do narządów ruchu), blizny i oparzenia (wskazania do skóry), problemy z miażdżycą (układ krążenia), astma, problemy z oskrzelami (układ oddechowy), choroba Parkinsona i Heinego-Medina, a także porażenia nerwowe (układ nerwowy), wreszcie nadkwasota, przepukliny i problemy natury ginekologicznej (wskazania do układu pokarmowo-wydalniczego). To tylko niektóre ze wskazań. Na wszystkie wymienione (i te mniej popularne dolegliwości, które nie zostały wymienione) pomagają specjalistyczne masaże. Mają działanie nie tylko lecznicze, ale i relaksacyjne.

Comments are closed.


Warning: array_key_exists() expects parameter 2 to be array, boolean given in /masaz/wp-includes/widgets.php on line 858

O Nas

GABINET CZYNNY:


Poniedziałek - Piątek
w godzinach 11:00 - 17:00

ADRES- ul. Teatralna 8 - Katowice
Tel. 0-32 250 22 17
Kom. 601 666 480
601 666 881

ZAPRASZAMY


Warning: array_key_exists() expects parameter 2 to be array, boolean given in /masaz/wp-includes/widgets.php on line 858

Recent Posts

Free CSS Template by CSSHeaven.org | WordPress Theme by ThemeLab.com